top of page

2003

den

günümüze

BİZ KİMİZ?

vaz geçilmez kalite

FÖNSAN MAKİNA ŞTİ. geçmişi 1957 yılında aile şirketi olarak kurulmuş olan KIRŞEHİRLİ KERVAN KOLL. ŞTİ firmamızın tecrübesine dayanmaktadır. Kurulduğumuz yıllarda, şu anda üretimini yapmakta olduğumuz fön makinelerinin, hırdavat ve tuafiye çeşitleriyle birlikte TÜM TÜRKİYE genelinde pazarlamasını yapmaktaydık.
1970-1990 yıllarında imalat ve ithalata yönelik iş hayatında etkin bir yer bulduk,  mekanik meyve presi ve radyo imalatı yapmaya başladık.
2003'li yıllarda yan kuruluşumuz olan Fönsan Makina Turizm ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.ni ithalat ve imalat işini üstlenmesi için kurduk, bu firmanın ürünleri Kırşehirli Kervan Koll. Şti. ile iç pazara satmaya başladık.
2000'li yıllardan beri ürettiğimiz 3K ve Turbo Profesyonel Fön makinalarını satmaktayız. Bu ürün grubunun yanında, kendi markamız olan TurboMAC saç kesme makinalarını kendi kalite taleplerimiz doğrultusunda yurtdışı partnerlerimizden ithal ediyoruz.

Günümüzde, ilkelerimizden ve prensiplerimizden vazgeçmeden üretim yaparak, bizi tercih eden dostlarımıza  KALİTEli, UZUN ÖMÜRlü ve PERFORMANSlı ürünleri hizmetlerine sunarak MEMNUNİYETlerini  kazanmayı amaç edindik ve bu doğrultuda DEVAM etmeyi bir TÜRKİYE firması olarak gerekli görüyoruz.

bottom of page